Parafia pw. św. Wawrzyńca (Pallotyni), Fundacja Co Pozostało? oraz Pracownia Integracji Społecznej PRZYSTAŃ KULTUR zapraszają do włączenia się w tworzenie Pallotynówki, mieszczącej się w jednej z sal parafialnych przy ul. Przybyszewskiego 30.

Planujemy, aby w ramach Pallotynówki działały: Klub Dziecięco-Młodzieżowy oraz Otwarty Klub Weekendowy. Ponadto w przyszłości, wraz z jej rozwojem, zostanie otwarty Klub dla Seniorów.

Działalność Pallotynówki będzie opierać się na niesieniu pomocy edukacyjnej, psychologicznej, duchowej oraz materialnej, pomocy prawnej, profilaktyce, organizacji grup wsparcia dla osób w sytuacjach kryzysowych. Kolejnym ważnym celem działania Klubu będzie wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju kulturowego i społecznego oraz pielęgnowanie polskości poprzez przywracanie pamięci narodowej, krzewienie kultury oraz historii Polski, a także upamiętnianie ważnych postaci i wydarzeń historycznych i społecznych.

Uczestnikami zajęć w Klubie Dziecięco-Młodzieżowym będą uczniowie szkół podstawowych w kl. I – V, którzy wezmą udział w zajęciach w poniedziałki, środy i piątki w godzinach popołudniowych oraz uczniowie gimnazjów, a także późniejszych szkół podstawowych w kl. VI – VIII, którzy będą uczęszczać na zajęcia we wtorki oraz czwartki w godzinach wieczornych. Organizowane w klubie spotkania będą miały na celu rozwój zainteresowań oraz umiejętności społecznych, a także kształtowanie dobrych i właściwych postaw oraz zachowań wśród dzieci i młodzieży.

Otwarty Klub Weekendowy będzie czynny w soboty oraz niedziele. W ramach zajęć będą organizowane: spotkania z ciekawymi ludźmi, muzykowanie, projekcje filmów i prezentacje zdjęć, zajęcia edukacyjne, spotkania z dobrą książką oraz z ciekawym filmem. Zajęcia będą miały charakter otwarty, skierowane szczególnie do mieszkańców dzielnicy Grunwald oraz zainteresowanych mieszkańców Poznania i okolic.

W przyszłości planowane jest otwarcie Klubu dla Seniorów, który będzie czynny w wybrane dni tygodnia od poniedziałku do piątku (w zależności od potrzeb uczestników zajęć) w godz. 10:00 – 14:00. Zajęcia będą przeznaczone dla osób starszych (bez ograniczeń wiekowych) – członków społeczności lokalnej. Celem działalności Klubu dla Seniorów będzie przede wszystkim aktywizacja tej grupy oraz integracja z innymi osobami starszymi z różnych środowisk społecznych, a także z młodzieżą.

Za nami pierwszy etap, mający na celu uporządkowanie i przygotowanie pomieszczeń do remontu. Mamy już projekt adaptacji, który wykonał architekt Robert Drobnik - członek Zarządu Fundacji Co Pozostało?. Kolejne zadanie to znalezienie wykonawców i funduszy oraz opracowanie zasad funkcjonowania klubu. Szukamy na terenie parafii osób, które będą chciały zaangażować się w tę inicjatywę, tworząc zgraną grupę tych, którym zależy na integracji lokalnego środowiska, na pomocy potrzebującym oraz na zwiększeniu dostępności ciekawych inicjatyw kulturalnych.

Poszukujemy:

  • wolontariuszy: LINK;
  • fachowców, którzy mogliby zaangażować się w działania z zakresu projektowania i wykonania instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji grzewczej, instalacji elektrycznej, prac budowlanych i aranżacji wnętrz itp.;
  • pomocy w zdobyciu materiałów: LINK.

Chętnych do zaangażowania się w tworzenie Pallotynówki w przedstawionym powyżej zakresie, prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 601 788 393 (Teresa Krokowicz) lub 509 628 728 (Katarzyna Banaszak) oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także z Biurem Parafialnym przy kościele pw. św. Wawrzyńca pod numerem telefonu: (61) 867 21 17 (ks. Proboszcz Adam Kamizela) oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

LOGO Pallotynwki

LOGO Pallotynówki (wykonanie: Paweł Kaszczyński)

Poniżej zamieszczamy zdjęcia klubu przed przygotowaniem ich do remontu, projekt adaptacji pomieszczeń oraz zdjęcia sali po remoncie.

RZUT

Fot. Projekt adaptacji Pallotynówki (wykonanie: architekt Robert Drobnik)

Plansza bis net