LOGO Pallotynwki

LOGO Pallotynówki (wykonanie: Paweł Kaszczyński)

 

Parafia pw. św. Wawrzyńca (Pallotyni), oraz Co Pozostało? zapraszają do włączenia się w tworzenie Pallotynówki, mieszczącej się w jednej z sal parafialnych przy ul. Przybyszewskiego 30.

Przystępując do remontu w roku 2017, planowaliśmy, aby w ramach Pallotynówki działały: Klub Dziecięco-Młodzieżowy oraz Otwarty Klub Weekendowy. Ponadto w przyszłości, wraz z jej rozwojem, miał zostać otwarty Klub dla Seniorów.

Działalność Pallotynówki miała opierać się na niesieniu pomocy edukacyjnej, psychologicznej, duchowej, prawnej oraz materialnej, profilaktyce i organizacji grup wsparcia dla osób w sytuacjach kryzysowych. Kolejnym ważnym celem działania Klubu miało być wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju kulturowego i społecznego oraz pielęgnowanie polskości poprzez przywracanie pamięci narodowej, krzewienie kultury oraz historii Polski, a także upamiętnianie ważnych postaci i wydarzeń historycznych i społecznych.

Uczestnikami zajęć w Klubie Dziecięco-Młodzieżowym mieli być uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizowane w Klubie spotkania miały mieć na celu rozwój zainteresowań oraz umiejętności społecznych, a także kształtowanie dobrych i właściwych postaw oraz zachowań wśród dzieci i młodzieży.

W ramach zajęć w Otwartym Klubie Weekendowym miały być organizowane: spotkania z ciekawymi ludźmi, muzykowanie, projekcje filmów, prezentacje zdjęć, zajęcia edukacyjne, spotkania z dobrą książką oraz z ciekawym filmem. Zajęcia miały mieć charakter otwarty i być skierowane szczególnie do mieszkańców dzielnicy Grunwald oraz zainteresowanych mieszkańców Poznania i okolic.

W przyszłości planowane było otwarcie Klubu dla Seniorów. Zajęcia miały być przeznaczone dla osób starszych (bez ograniczeń wiekowych) – członków społeczności lokalnej. Celem działalności Klubu dla Seniorów miała być przede wszystkim aktywizacja tej grupy oraz integracja z innymi osobami starszymi z różnych środowisk społecznych, a także z młodzieżą.

Z uwagi na pandemię, nasze plany zostały zawieszone. Miejsce to jednak, zostało odnowione i wyremontowane, co ilustrują poniższe zdjęcia. Mamy nadzieję, na wykorzystanie go w przyszłości.

Chętnych do zaangażowania się w tworzenie Pallotynówki prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 601 788 393 (Teresa Krokowicz) oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także z Biurem Parafialnym przy kościele pw. św. Wawrzyńca pod numerem telefonu: (61) 867 21 17 (ks. Proboszcz Adam Kamizela) oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Poniżej zamieszczamy zdjęcia przedstawiające etapy remontu Klubu.

 

Pallotynówka przed remontem w 2017 roku:

Pallotynówka w trakcie remontu w 2018 roku:

Pallotynówka po zakończeniu remontu:

 

 

Projekt adaptacji pomieszczeń:

 

RZUT

Fot. Projekt adaptacji Pallotynówki (wykonanie: architekt Robert Drobnik)