W tym dziale:

W dziale Wspominamy będziemy chcieli przybliżyć te osoby, które są nam szczególnie bliskie.  Opowiedzmy o tych, których być może już z nami nie ma, którym nie zdążyliśmy powiedzieć jak bardzo byli dla nas ważni, jak wiele im zawdzięczamy. To mogą być członkowie naszych rodzin, nauczyciele, wychowawcy, duszpaterze, przyjaciele. Opowiedzmy o naszych wzajemnych relacjach i o tym jaki miały wpływ na nasze życie.To mogą być wspomnienia, anegdoty wzbogacone dokumentacją fotograficzną.  Nasza Fundacja może również służyć pomocą w archiwizacji i wydawaniu wspomnień. Zainteresowane osoby lub członków ich rodzin prosimy o kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Niżej prezentujemy artykuł jaki ukazał się na łamach czasopisma „Elity” w nr 49 z grudnia 2018 roku, dotyczący rodziny Donatów.

To bardzo ciekawa rozmowa z wybitną śpiewaczką koloraturową, prof. Zdzisławą Donat, która opowiada o losach swej niezwykłej, bardzo zasłużonej dla naszego regionu rodziny. Zachęcamy do lektury tych wspomnień, wpisujących się w misję naszej Fundacji. Naszym celem jest między innymi, zachowanie od zapomnienia i publikowanie na łamach naszej strony internetowej wspomnień, o tych, którym tak wiele zawdzięczamy.

Rozmowę prowadził pan Grzegorz Świderski.

 

Link do artykułu dostępny tutaj