Wspominamy

 

Dział WSPOMINAMY dzielimy na dwa podrozdziały.

 

Pierwszy dotyczy przeszłości, tej dawnej. Chcielibyśmy tworzyć go wspólnie z Wami.

Tu może się znaleźć np. Twoja ciekawa historia rodzinna, coś co warto ocalić od zapomnienia, coś co było istotne, a co warto przekazać przyszłym pokoleniom.

To mogą być wspomnienia o ludziach, którzy swoją postawą, oddziaływaniem, znacząco wpłynęli na nasze życie. To mogą być nie tylko członkowie naszych rodzin, ale również nauczyciele, wychowawcy, duszpasterze, przyjaciele... Opowiedzmy o naszych wzajemnych relacjach i o tym jaki miały wpływ na nasze życie. Świetnie, jeżeli możemy wzbogacić je jakąś dokumentacją, również fotograficzną. Ważne by były szczere, autentyczne, bo tylko takie są ciekawe.

 

Drugi dotyczy tej niedalekiej przeszłości. To mogą być wspomnienia o osobach, które odeszły, które ceniliśmy i podziwialiśmy za to jakimi byli ludźmi. Zawsze poruszają nas prawdziwe historie, opowiedziane szczerze, bez szczególnego idealizowania rzeczywistości. Mamy świadomość, że obecne tempo życia, zakłócone dodatkowo pandemią, powoduje, że często nie mamy czasu opowiedzieć o tych, których nam brakuje, którym nie zdążyliśmy powiedzieć jak bardzo byli dla nas ważni, jak wiele im zawdzięczamy.

Takie wspomnienia mogą zachęcić do zmiany trybu życia, który być może nie do końca nas satysfakcjonuje lub uciszy wyrzuty sumienia, że być może traciliśmy czas na sprawy błahe, zaniedbując to co w życiu ważne; między innymi wzajemne relacje. Czasem takie powroty do przeszłości, mogą mieć walory terapeutyczne, pomagające w naszych osobistych zmaganiach z obecną trudną rzeczywistością.

 

Nasza Fundacja może służyć pomocą w archiwizacji i publikowaniu takich wspomnień. Zainteresowane osoby lub członków ich rodzin prosimy o kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.